Yeni
Yükleniyor..

Android'in Yeni Sürümü: Android P!

Google tarafından geliştirilen ve açık kaynaklı olan Android işletim sisteminin yeni versiyonu Android P!

Geçtiğimiz aylarda önizlemesi yayınlanan yeni işletim sistemi Google I/O 2018'de Android P 9.0 ilk beta sürümünü yayınladı. 

Peki Kullanıcıları Neler Bekliyor?


Alışılmışın dışında artık Android'in yeni sürümü olan P 9.0'da sahip olduğu yapay zeka ile öne çıkıyor. Yapay zeka, makine öğrenme algoritması ile önceki Android versiyonlarından farklı bir deneyim sunmayı planlıyor.


Yapay Zeka Nasıl Çalışıyor?


Google, yapay zekayı geliştirirken kullanıcıların ana sorunu olan batarya kullanımı durumlarını göz önüne alarak, yapay zekalı adaptif batarya teknolojisi ile kısa bir öğrenme sürecinin sonunda kullanıcıların gün içerisine uygulamaların kullanımlarını dikkate alarak günün geri kalanında uygulamayı kullanmayacağını tahmin ettiği için uygulamaları arka planda çalışmalarını kısıtlama yaparak pil ömrünü ve gün içerisinde kullanım süresini uzatmayı hedefliyor.Apple gibi ana butonu kaldırmak için çalışmalarını sürdüren Google, işletim sisteminde yer alacak sanal buton ile kullanıcılara hem daha büyük gövde ekran oranı sunacak hem de kullanım hayatlarını kolaylaştıracak.

PEKİ NE ZAMAN KULLANIMA HAZIR HALE GELECEK?


Tam belli bir tarih olmaması bu konuda hala geliştirmelerin devam ve kontrollerin devam ettiği anlamına geliyor. Bazılarına göre Ağustos ayı gibi kullanıma sunulacağı konuşuluyor.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Tekno Hq

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder