Yeni
Yükleniyor..

Günlerce Oynayacağınız 5 PC Oyunu

Saatler boyunca oynıyacağınız oyun dünyaları arıyorsanız, bu 5 oyuna göz atmanızı tavsiye ederiz.


Her oyuncuya ve her oynanış türüne uygun bir oyun bulmak mümkün. Bulmaca, beat-em up, MMOFPS türünde oyunlar oyunculara kısa zaman aralıklarında stres atabilecekleri dünyalar sunuyor. Peki oyunda birkaç dakikalık adrenalinden daha fazlasını arayan oyuncular için hangi oyunlar var?

Eğer siz de oynadığı oyunlarda el göz koordinasyonundan fazlasını arayan bir oyuncuysanız, harcayacağınız saatlere değecek bu oyunlara bir göz atın.

 

NieR: Automata


 


Platinum Games’in popüler oyunu NieR: Automata, oyunculara 2B, 9S ve A2 adlı üç androidin kontrolünü sunuyor. Yüksek tempolu aksiyonun, derin ve karakter odaklı bir hikaye ile birleşimi olan NieR: Automata, hem akıcı oynanışı, hem de birden fazla sona sahip olması nedeniyle oyuncuları uzun süre meşgul etme potansiyeline sahip.

 

Mass Effect: AndromedaSerbest dolaşıma izin veren onlarca dünyaya sahip olan Andromeda, ayrıca serinin en iyi dövüş mekaniklerine sahip. Yani isterseniz Andromeda’nın sunduğu dünyayı BioWare imzalı yardımcı karakterler ile keşfedebilir veya Andromeda’nın akıcı dövüş sistemi ile ardı arkası kesilmeyen düşman birliklerini avlayabilirsiniz.
 Her iki seçenekte de Mass Effect: Andromeda oyunculara sayısız saatler süren bilim kurgu deneyimi vadediyor.The Witcher 3: Wild Hunt
The Witcher 3: Wild Hunt hakkında söylenmeyen pek bir şey kalmadı. Sadece çıktığı yıl olan 2015’in değil, tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olan Wild Hunt, bu başarısını pek çok şeyi doğru yapmasına borçlu. Oyunun en doğru yaptığı şeylerin başında da canlı, nefes alan bir açık dünya geliyor.

Muhteşem grafikleri sağ olsun, Wild Hunt’ta oyuncular saatlerce hiçbir şey yapmadan Velen ormanlarını turlayıp, Skellige kıyılarında yelken açabiliyor. Bunun üzerine oyunun ustaca yazılmış hikayesi ve karakterleri de eklenince, The Witcher 3: Wild Hunt farkında olmadan günlerinizi harcayabileceğiniz bir oyuna dönüşüyor.Fallout 4


Oyuncuların Fallout 4’ten beklentileri büyüktü. Bu beklentilerin karşılanıp karşılanmadığı oyuncudan oyuncuya değişse de, çoğunluk Commonwealth’in yapacak tonla şey sunan bir oyun dünyası olduğu konusunda hemfikir sayılır.

Fallout 4’ün ana hikayesinde dağ bayır gezip kaçırılan oğlumuzu arıyoruz.

Oyuncular oyunda yer alan farklı gruplara katılıp görevler gerçekleştirebilir, kendi sığınaklarını inşa edebilir veya her şeyi yok sayıp yedek parça avına çıkabilir. Fallout 4 oyunculara kendi hikayelerini çizme olanağı sunuyor ve bu sayede oyuna yüzlerce saat gömmek kulağa o kadar abartılı gelmiyor.

 

Kingdom Come Deliverance


Gerçekçiliğin ve tarihsel tutarlılığın dışlandığı geleneksel RPG’lerden sıkıldıysanız, Warhorse Studios tarafından geliştirilen Kingdom Come Deliverance aradığınızı size sunabilir.KCD oyunculara bir demircinin genç oğlu rolünü oynama şansını sunuyor. 1400’lü yıllarda geçen oyunun gerçekçilik takıntısı ise oyun dinamiklerini rakiplerinden bir hayli ayırıyor. Miğfer takıldığında görüşün sınırlanması gibi detaylar sayesinde KCD, oyunculara olabildiğince gerçekçi bir RPG deneyimi sunuyor.

KCD sorunsuz bir oyun değil, ancak rakiplerinden sıyrılmasını sağlayan oyun dinamiklerinin çokça meraklısı var.
Google Plus'da Paylaş

Yazar Tekno Hq

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder