Yeni
Yükleniyor..

Çin'in Bir Numarası Türkiye'de

Çinli telefon devi Honor, Türkiye piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor. Huawei şirketinin cep telefonu dalındaki markası Honor, Türkiye'de distribütörlük konusunda Dora ile anlaşma sağladı.

Honor Nedir? Kimdir?


2013 Yılında Çin'de kurulan ve kısa süre içerisinde akıllı telefon dünyasında önemli söz hakkında ulaşan Huawei grubu tarafından yönetiliyor. Türkiye'deki distrübütörlük konusunda Dora ile anlaşma yapıldı.

Distrübütör aracılığı ile telefonlarını Türkiye'ye ithal etmesi planlanıyor.

ÇİN'DE 2017'NİN BİR NUMARASI


Bağımsız pazar araştırma şirketi Sino'nun verilerine göre, Honor, Çin'deki akıllı telefon pazarında satış hacmi ve gelir açısından 2017 yılının bir numarası oldu. Çin'de her yıl 11 Kasım'da kutlanan ve alışverişin patlama yaptığı


"Bekarlar Günü"nde ülkenin en büyük iki e-ticaret platformu  Alibaba ve Jingdong'da 600 milyon doların üzerinde satış yapan Honor, böylece aşılması zor bir rekor kırdı.


 

CES'İN EN İYİSİ ÖDÜLÜNÜ ALDI


Çin'de 2013 yılında kurulan Honor ise rekabetçi ürünlerini 74 ülkeye ve 80 milyon kişiye ulaştırarak 2018 yılında sekiz adet "CES'in En İyisi" ödülü almayı başardı. Firma bu başarı ile daha fazla ülkeye açılması konusunda fikir birliği sağladı, buda Türkiye'deki telefon piyasasına rekabeti alevlendirecek.


 

 
Google Plus'da Paylaş

Yazar Tekno Hq

Yazar hakkında bilgi yazılacak.
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder